Offer

23.05.2014


Prší? Päť tipov čo robiť na Liptove v zlom počasí.


Nezačala dovolenka na Liptove podľa vašich predstáv? Pozriete ráno z okna a prekvapí vás dážď?  Prinášame 5 tipov ako stráviť voľné chvíle, keď vám počasie nepraje.

Jaskyne v Demänovskej doline

Prehliadku útrobami obľúbených demänovských jaskýň môžete počas hlavnej sezóny (júl – august) absolvovať denne. Vstupy začínajú už o deviatej hodine ráno a pokračujú počas celého dňa. Posledný vstup do jaskýň je možný o 16:00. Demänovská ľadová jaskyňa má sprístupnený jeden okruh o celkovej dĺžke 650m, ktorý absolvujete za 45 minút. V Demänovskej jaskyni slobody sú na výber dva. Tradičný, 1150 metrový okruh a Dlhý okruh (2150m). Na prvý z nich si rezervujte aspoň 1 hodinu, druhá prehliadková trasa vám zaberie ešte o pol hodinu viac. Ak ste v týchto jaskyniach na Liptove ešte neboli, sú vhodným programom počas dažďa pre celú rodinu. Bližšie informácie za dozviete na www.ssj.sk.

Medvedia štôlňa a Stanišovská jaskyňa

Jedinou celoročnou sprístupnenou jaskyňou na Liptove je Stanišovská.  Na rozdiel od tých, ktoré ste navštívili doteraz, pri vstupe do tejto vás vybavia čelovkami. Tie vám budú slúžiť počas 410m dlhého okruhu v sprievode jaskyniarov, k osvetleniu tohto krásneho podzemného priestoru s hĺbkou až 28 metrov. Medvedia štôlňa, na ktorú natrafíte  v Žiarskej doline, je staré banské dielo.  Celková dĺžka štôlne je 550 m a atmosféru prehliadky dotvárajú horiace olejové kahance a čelovky, ktorými si budete svietiť na cestu. Za približne 30 minút prejdete 400 m sprístupnenej trasy, ale zážitok, ktorý si odnesiete so sebou, vám ešte dlho bude pripomínať dovolenku na Liptove.

Podzemie pod vežami

Aj do tretice vás pred dažďom a zlým počasím ochráni podzemie.  V Liptovskom Jáne však nebudete obdivovať prírodné krásy, ale prežijete zrod zlatej mince.  Od dolovanie zlatej rudy z útrob zeme, cez spojenie ohňa a vody pri jej vzniku až po dražbu.  Navštívte Podzemie pod vežami aj vy.

 

Drevený kostol vo Svätom Kríži

Jedna z najväčších drevených stavieb v strednej Európe sa nachádza v malej liptovskej obci Svätý Kríž. Je ním kostol, ktorý sem bol v rokoch 1974 až 1982 prenesený z Paludze. Pôdorys kostola má podobu kríža a úctyhodné rozmery s celkovou dĺžkou až 43 metrov. Pohľad zaujme aj drevená veža, ktorá slúži ako zvonica a bola ku kostolu pristavaná neskôr.

Atrakcie a aquaparky

Výbornou zábavou pre celú rodinu počas zlého počasia je návšteva aquaparku. Tatralandia ale aj Gino Paradise Bešeňová sú pripravené na däžď (vnútorné bazény a tobogány) a kúpanie si užijete počas celého roka. Ak ste nadšencami adrenalínu, v Liptovskom Mikuláši si môžete zajazdiť v dvoch motokárových halách. V areáli Monaco Grand Prix vás trať zavedie dokonca na poschodie a v Kart centre Liptov si užijete jazdu na najdlhšej indoor trati na strednom Slovensku.  Pre akčnejších turistov je pripravená akčná laserová srielačka v Liptov Lasers alebo si môžete zalietať vo veternom tuneli SuperFly pri Tatralandii.

  Späť na všetky články

Ubytovanie na Liptove cez
SpoznajLiptov.sk

Portál SpoznajLiptov.sk je komplexný katalóg ubytovateľov z regiónu Liptova a blízkeho okolia. S nami ušetríte nie len na ubytovaní na Liptove ale rezerváciou získate zľavy, ktoré môžete využiť počas vášho pobytu.

Prečo práve SpoznajLiptov.sk?

 • Nízke ceny za ubytovanie na Liptove
 • Priame kontakty na ubytovateľov
 • Rezerváciou získavate rôzne zľavy na Liptove
 • Akcie, darčeky a súťaže o ubytovanie na Liptove
 • Neplatíte nám žiadne poplatky za sprostredkovanie ubytovania
 • Prehľad o regióne Liptov

Radi by ste pridali vaše ubytovanie
na SpoznajLiptov.sk?

Týmto rozhodnutím v nás získavate partnera, na ktorého sa môžete vždy spoľahnúť a ktorý vynaloží celé svoje úsilie pri obsadzovaní vašich voľných ubytovacích kapacít. Ako to robíme, že ste na SpoznajLiptov.sk takí spokojní?

 • Nízka konkurencia ubytovacích zariadení
 • Stovky alebo tisíce ubytovacích zariadení - U nás nie!
 • Rovnaká alebo nižšia cena registrácie ako konkurencia
 • Klienti za rezerváciu ubytovania získavajú zľavu na služby
 • Niektoré zľavy sú vytvorené exkluzívne iba pre nás
 • On-line marketing robíme s najlepšími
 • Inovácie a nové riešenia nás posúvajú neustále dopredu
Pridať ubytovanie