Offer

16.04.2015


Poznáte tieto čarovné zákutia Liptova?


Ani sa nenazdáme a po jari, ktorá svojimi teplotami už často krát pripomína leto, príde obdobie školského voľna. Začne sa dva mesiace trvajúci dovolenkový kolotoč a s ním súvisiace otázky.

Dovolenka na Slovensku alebo v zahraničí? Do ktorého regiónu sa vybrať? Čo tam môžeme vidieť? Nebudú sa naše deti nudiť?

Ani na jednu z položených otázok sa však nedá odpovedať jednoznačne. Čo ale určite vieme, že ak si vyberiete Liptov, nebudete sklamaní. Nehovoríme pritom len o prírode s krásnymi vodopádmi ale aj o zaujímavých miestach, ktoré potešia predovšetkým vaše deti. Možno vás práve tieto liptovské zákutia presvedčia o tom, že sa túto časť Slovenska oplatí navštíviť.

Len ťažko uveríte tomu, že necelé 2 km od Ružomberka sa nachádza miesto, kde sa ruch mesta zmení v dokonalý relax s príjemným štebotom vtákov. Reč je o Hrabovskej doline a jej vodnej nádrži. Pre aktívnych dovolenkárov je tu k dispozícii hneď niekoľko atrakcií počnúc dvoma lanovými centrami, paintballom, aquazorbingom alebo bike parkom. Ostatní dajú pravdepodobne prednosť výhľadu na okolitú prírodu Veľkej Fatry trebárs aj z člnu v strede jazera.

Člny Hrabobo

Ani za druhým zaujímavým miestom nemusíte cestovať ďaleko. Taktiež sa nachádza v okolí Ružomberka a dokonca ide rovnako o dolinu. Aj keď nie je Čutkovská dolina tak známa ako Demänovská, Kvačianska alebo Žiarska dolina, svojou krásou sa im určite vyrovná. Preteká ňou potok Čutkovo, ktorý sa vlieva do priehrady na úžitkovú vodu. Symbolom tohto miesta je aj koliba, kde si môžete pochutnať na tradičných slovenských jedlách.

Čutkovská dolina

Asi nikomu netreba predstavovať lyžiarske stredisko Jasná so svojou pýchou a tretím najvyšším vrcholom Nízkych Tatier, Chopkom. Práve v blízkom okolí prvých nástupných staníc lanoviek sa nachádza obľúbené miesto zastávok väčšiny návštevníkov. Je ním Vrbické pleso, ktoré je svojou dĺžkou 115m a šírkou 62m najväčším prírodným jazerom v tomto parku. Rozprestiera sa vo výške 1 113 m n. m. a dosahuje maximálnu hĺbku 8m.

Vrbické pleso

Kto by nepoznaj Liptovský Ján. Obec situovaná pri vstupe do Jánskej doliny je preslávená svojim letným termálnym kúpaliskom ale i lyžiarskym strediskom. Nemôžeme opomenúť ani Stanišovskú jaskyňu, v ktorej sa vám však nenaskytne taký pohľad ako z turistickej rozhľadne umiestnenej nad dedinou. Práve z tejto vyhliadky sa môžete zapozerať na miesto, kde sa nachádza tzv. kaďa. Ide o malé jazierko s vodou z minerálneho prameňa Teplica, v ktorom sa môžete.

Prameň Teplica - Kaďa

Posledným zákutím Liptova, kde by ste sa mali určite zastaviť je obec Kalameny. Nachádza sa tu termálny prameň, ktorý z hĺbky 500 m chŕli na povrch vodu s teplotou až 33 °C. Na tom by nebolo nič nezvyčajné, ak by v jeho okolí nevybudovali miestny dobrovoľníci prírodné kúpalisko. Rozmery jazierka sú približne 20 x 10 m s pekne upraveným okolím.

Kalameny

Foto: apartmanyhrabovo.com, kolibaupastiera.sk, mikulas.sk

  Späť na všetky články

Ubytovanie na Liptove cez
SpoznajLiptov.sk

Portál SpoznajLiptov.sk je komplexný katalóg ubytovateľov z regiónu Liptova a blízkeho okolia. S nami ušetríte nie len na ubytovaní na Liptove ale rezerváciou získate zľavy, ktoré môžete využiť počas vášho pobytu.

Prečo práve SpoznajLiptov.sk?

 • Nízke ceny za ubytovanie na Liptove
 • Priame kontakty na ubytovateľov
 • Rezerváciou získavate rôzne zľavy na Liptove
 • Akcie, darčeky a súťaže o ubytovanie na Liptove
 • Neplatíte nám žiadne poplatky za sprostredkovanie ubytovania
 • Prehľad o regióne Liptov

Radi by ste pridali vaše ubytovanie
na SpoznajLiptov.sk?

Týmto rozhodnutím v nás získavate partnera, na ktorého sa môžete vždy spoľahnúť a ktorý vynaloží celé svoje úsilie pri obsadzovaní vašich voľných ubytovacích kapacít. Ako to robíme, že ste na SpoznajLiptov.sk takí spokojní?

 • Nízka konkurencia ubytovacích zariadení
 • Stovky alebo tisíce ubytovacích zariadení - U nás nie!
 • Rovnaká alebo nižšia cena registrácie ako konkurencia
 • Klienti za rezerváciu ubytovania získavajú zľavu na služby
 • Niektoré zľavy sú vytvorené exkluzívne iba pre nás
 • On-line marketing robíme s najlepšími
 • Inovácie a nové riešenia nás posúvajú neustále dopredu
Pridať ubytovanie