Offer

09.04.2015


Očarujúce výhľady z liptovských rozhľadní.


Najlepšie mesiace tohtoročnej lyžiarskej sezóny sú nenávratne preč. Zima sa skončila a aj poslední skalní nadšenci tohto športu pomaly miznú zo svahu rovnako ako sneh. Na Liptov prichádza jar a s ňou aj teplejšie počasie. Lyžiarov na chatách, penziónoch a hoteloch striedajú milovníci turistiky, no a namiesto informácii o snehových podmienkach sa od majiteľov ubytovacích zariadení dozviete tipy na výlety do okolitej prírody.

Práve príroda je tým, čo robí Liptov zaujímavým pre domácich ale i zahraničných turistov. Nádherné doliny, pozoruhodné vodopády a spletité turistické chodníky vás o výnimočnosti tohto regiónu dozaista presvedčia.

Práve pri potulkách označenými lesnými cestičkami môžete natrafiť na zaujímavé miesta, ktoré vám poskytnú nádherný výhľad na okolie. Áno, reč je o turistických vyhliadkach. Predstavíme vám niektoré z nich.

Hneď prvú rozhľadňu objavíte v obci Pavčina Lehota, ktorá susedí so známou Demänovskou dolinou. Priamo pri tejto drevenej stavbe vedie cyklochodník spájajúci dve významné kultúrne pamiatky Liptova. Reč je o múzeu liptovskej dediny v Pribyline a Vlkolínci pri Ružomberku. Turisti, ktorí obľubujú adrenalín, určite nevynechajú návštevu letnej bobovej dráhy, ktorá sa nachádza len 100m od vyhliadky. Na vrchol veže vedie 22 schodov a naskytne sa vám pohľad na Západné TatryChočské vrchy.

Vyhliadka Pavčina Lehota

Úplne iný a o to krajší výhľad na svahy v Jasnej vám ponúkne rozhľadňa Ostredok. Postavená je v nadmorskej výške 1160m na kopci nesúcom rovnaké pomenovanie. Dostanete sa k nej po žltej turistickej značke zo záchytného parkoviska Biela púť. Siaha do výšky 6m odkiaľ sa môžete zahľadieť na Chopok, Ďumbier, Dereše ale aj Krakovu hoľu. V orientácii vám pomôžu panoramatické fotografie umiestnené na strope rozhľadne.

Rozhladňa Ostredok

Treťou zastávkou je vyhliadková veža v Jánskej doline. Tak ako ostatné vyhliadky, je aj táto postavená z dreva. Týči sa nad obcou Liptovský Ján, ktorý je známy svojim kúpaliskom alebo Stanišovskou jaskyňou. Pozostáva z dvoch podlaží, pričom z prvého sa vám naskytne krásny pohľad na rozľahlú obec a z druhého je vidieť centrum Liptova - mesto Liptovský Mikuláš.

Rozhladňa Liptovský Ján

Jedna z najmladších vyhliadok na Liptove sa nachádza v Nižnej Boci. Táto drevostavba v nadmorskej výške 1000m poskytuje okrem výhľadu na panorámu Nízkych a Vysokých Tatier aj neobyčajný pohľad na dominantu, ktorou je Kriváň. Pri stavbe bol použitý smrek a smrekovec, ktorý dodal tejto 14,5m vysokej stavbe oku lahodiaci vzhľad. Čo pravdepodobne poteší menej aktívnych turistov je, že od hlavnej cesty vedúcej cez horský priechod Čertovica je veža vzdialená len 100 výškových metrov.

Vyhliadka Nižná Boca

Našou poslednou zastávkou bude Kvačianska dolina. Okrem turistami obľúbených vodných mlynov Oblazy sa tu nachádza vyhliadka, ktorá však nie je úplne typická. Nejde o klasickú drvenú vežu ale o plošinu, z ktorej je naozaj krásny výhľad na hornú časť doliny a veľkú skalnú ihlu.

Vyhliadka Kvačianska dolina

Foto: hiking.sk, vypadni.sk, panoramio.com, niznaboca.sk, todoliptov.sk

  Späť na všetky články

Ubytovanie na Liptove cez
SpoznajLiptov.sk

Portál SpoznajLiptov.sk je komplexný katalóg ubytovateľov z regiónu Liptova a blízkeho okolia. S nami ušetríte nie len na ubytovaní na Liptove ale rezerváciou získate zľavy, ktoré môžete využiť počas vášho pobytu.

Prečo práve SpoznajLiptov.sk?

 • Nízke ceny za ubytovanie na Liptove
 • Priame kontakty na ubytovateľov
 • Rezerváciou získavate rôzne zľavy na Liptove
 • Akcie, darčeky a súťaže o ubytovanie na Liptove
 • Neplatíte nám žiadne poplatky za sprostredkovanie ubytovania
 • Prehľad o regióne Liptov

Radi by ste pridali vaše ubytovanie
na SpoznajLiptov.sk?

Týmto rozhodnutím v nás získavate partnera, na ktorého sa môžete vždy spoľahnúť a ktorý vynaloží celé svoje úsilie pri obsadzovaní vašich voľných ubytovacích kapacít. Ako to robíme, že ste na SpoznajLiptov.sk takí spokojní?

 • Nízka konkurencia ubytovacích zariadení
 • Stovky alebo tisíce ubytovacích zariadení - U nás nie!
 • Rovnaká alebo nižšia cena registrácie ako konkurencia
 • Klienti za rezerváciu ubytovania získavajú zľavu na služby
 • Niektoré zľavy sú vytvorené exkluzívne iba pre nás
 • On-line marketing robíme s najlepšími
 • Inovácie a nové riešenia nás posúvajú neustále dopredu
Pridať ubytovanie