Offer

04.05.2015


Aquaparky a ........! 5 tipov kde sa na Liptove okúpať.


Počasie v prvý predĺžený májový víkend narušilo plány mnohým dovolenkárom. Mraky, dážď a nízke teploty, ktoré sa okrem Liptova vyskytovali na celom Slovensku, zapríčinili, že voľno sme trávili skôr doma ako na horách. Našťastie nás čaká ďalší deň, kedy si môžeme oddýchnuť od práce a načerpať tak nové sily do posledných dvoch mesiacov pred letnými dovolenkami. A aká by to bola dovolenka bez kúpania?

Aj keď sa najväčšiemu záujmu tešia prímorské krajiny, čoraz viac domácich turistov dáva prednosť spoznávaniu Slovenska. To že Liptov patrí medzi najobľúbenejšie regióny, asi nikoho neprekvapí. Práve na Liptove sa rozprestierajú dva naozaj veľké aquaparky. Prvým z nich je aquapark Tatralandia a druhým je nemenej známy Gino Paradise v blízkej obci Bešeňová.

Aquapark Tatralandia je najväčším celoročným areálom vodnej zábavy na Liptove, ale aj Slovensku, v Čechách a Poľsku. Nájdete tu 9 celoročných bazénov s čírou, termálnou ale aj slanou vodou. Zaujímavosťou je bazén s názvom White Lagoon, ktorého voda je svojim zložením takmer identická s Jadranským morom. Ak hľadáte dobrodružstvo a zábavu, odporúčame Vám Snorkeling Pool - šnorchlovací bazén. Svojim podmorským životom zaujme nie len najmenších, ale prekvapí aj dospelých návštevníkov aquaparku.

Tatralandia

Aký by to bol aquapark bez toboganov. V Tatralandii ich nájdete celkovo 7, ktoré sú v prevádzke celoročne. Ak hľadáte naozajstnú zábavu a adrenalín, nevynechajte tobogan s názvom Tornádo. So svojimi 101 m patrí k najdlhším raftovacím toboganom s vodným vírom v Strednej Európe. Jazdu na tejto atrakcii začnete z veže vo výške 12 m, odkiaľ sa v rafte preženiete vodnou smršťou, ktorá strhne každého. Tobogany Galaxy a Rainbow su jedinečné v tom, že počas 100 m dlhej jazdy zažijete svetelnú LED show, ktorú nenájdete v Čechách ani v Poľsku.

Gino Paradise Bešeňová, neďaleko mesta Ružomberok, svojou ponukou služieb zaujme hlavne rodiny s deťmi tráviacich dovolenku na Liptove. Zábavu celej rodiny zabezpečí 30 m vysoká toboganová veža, z ktorej sa dole môžete spustiť 6 toboganmi s celkovou dĺžkou 1000 m. Práve v Gino Paradise Bešeňová si užijete jazdu na najdlhšom tobogane na Slovensku, alebo sa môžete pretekať so svojim súperom na závodnom tobogane so zvukom formule F1. 

Počas letnej sezóny sa aquapark Gino Paradise Bešeňová rozširuje o 5 bazénov s čírou ohrievanou vodou a 2 tobogánmi spolu s 3-dráhovou šmýkačkou. Voda v letných bazénoch má priemernú teplotu 24 – 37 stupňov. Zaplávať si môžete v 25 m olympijskom bazéne, ktorý má 6 plaveckých dráh a štartovacie bloky. Dokonale zrelaxovať telo sa dá v bazéne s atrakciami Mara - plocha 600 m2 , po obvode s podvodnými ležadlami a lavicami s masážnymi tryskami. Pre najmenších návštevníkov Liptova je pripravený letný detský bazén. Na svojej ploche 100 m2 je veľa detských atrakcií ako napr. striekajúca fontánka alebo ježko.

Gino Paradise

Aqua Vital Park Lúčky, nachádzajúci sa v krásnom horskom prostredí Liptova, je ako stvorený na oddych. Pozostáva zo sedacieho bazéna s termálnou minerálnou vodou, rekreačného bazéna s rôznymi atrakciami a saunového sveta. Rekreačný bazén je ako stvorený pre relax. Nájdete v ňom vzduchové sedadlá, protiprúd, vzduchové ležadlá, vodnú čašu, masážne trysky a chrliče vody. Spolu s príjemnou teplotou vody 28 – 33 stupňov povzbudí myseľ a zregeneruje telo. V saunovom svete zase načerpáte energiu vo fínskej saune, mentolovej saune, rímskom parnom kúpele, Kneippovom kúpele alebo tepidárii. K dispozícii je aj vnútorný minerálny bazén s liečivou vodou s teplotou 33 stupňov. V blízkosti vonkajších bazénov sa nachádzajú aj atrakcie, ktorými si môžu návštevníci spríjemniť oddych mimo bazéna (obrovské šachy, volejbalové ihrisko, detská trampolína, detské hojdačky, detské preliezky).

Aquavital Lúčky

Za obcou Liptovský Ján sa nachádza vyhľadávané termálne kúpalisko. Nakoľko ide o letné kúpalisko, prevádzka je v období od júna do septembra. Minerálna voda, ktorá zásobuje bazény, pochádza z Liptovského prameňa Rudolf navŕtanom v roku 1963. Teplota vody je 26 až 29 stupňov, je mineralizovaná a kyslá, podľa obsahu plynov je silno uhličitá a stredne sírovodíková. Má priaznivé účinky na dýchacie cesty a pohybové ústrojenstvo. Pravidelný pobyt vo vode navodzuje prirodzený oddych tela a podporuje dobrý spánok. Nájdete tu plavecký bazénrelaxačný bazén a pre najmenších návštevníkov je k dispozícii detský bazén. Morský kúpeľ je jemná sprejová sprcha, vďaka ktorej môžete inhalovať morskú vodu. Má blahodarne účinky na imunitný systém, pomáha prečisťovať dýchacie cesty a pomáha pri rôznych alergiách a kožných chorobách.

Kúpalisko Liptovský Ján

Len malá časť turistov, ktorí na Liptove trávia svoju dovolenku, spozná aj miesta, ktoré sú pred svetom viac ukryté a mnohokrát aj málo spropagované. Obec Kalameny, v okrese Ružomberok, je možné zaradiť medzi ne. Nachádza sa tu termálny prameň, ktorý z hĺbky 500 m chŕli na povrch vodu s teplotou až 33 °C. Na tom by nebolo nič nezvyčajné, ak by v jeho okolí nevybudovali miestny dobrovoľníci prírodné kúpalisko. Rozmery jazierka sú približne 20 x 10 m s pekne upraveným okolím. Voda z vrtu je slabo mineralizovaná, vápenato-horečnatá a sírano-hydrouhličitanová. Prekvapíme vás, ak povieme, že okúpať sa tu môžete úplne zdarma?

Kalameny

Liptovská Mara dostala pomenovanie po zaniknutej obci Liptovská Mara, ktorá bola spolu s ďalšími obcami (Parížovce, Černice, Sokolče, Stará / Liptovská Sielnica, Paludza, Vrbie, Nižné a Vyšné Dechtáre, Ráztoky, Demčín) zaplavená pri stavbe nádrže. Z obce sa zachoval iba gotický kostolík, ktorý sa nachádza v lokalite Havránok. Jeho najhodnotnejšie architektonické a výtvarné časti boli prenesené do múzea liptovskej dediny v Pribyline. Na ostrove Ratkovie, ktorý je známou dendrologickou a ornitologickou lokalitou, je arborétum (zbierka živých drevín, resp. botanická záhrada so špecializáciou na výskum a pestovanie drevín) s náučným chodníkom.

Liptovská Mara

Prejdime však k tomu, čo robí Liptovskú Maru zaujímavou v očiach turistov zo Slovenska, Čiech alebo Poľska. Bezpochyby sú to pláže, kde si môžete dopriať dokonalý dovolenkový relax. Pre návštevníkov obľubujúcich aktívny oddych sú pripravené vodné skútre, rýchle motorové člny alebo flyboard, ktorý vás vynesie nad vodnú hladinu. Rodiny s deťmi dajú pravdepodobne prednosť pohodlnej plavbe na lodi v štýle katamaran alebo lodi Fatima. Netreba však zabúdať ani na množstvo zákutí, o ktorých by vám vedeli dlhé hodiny rozprávať milovníci rybolovu.

  Späť na všetky články

Ubytovanie na Liptove cez
SpoznajLiptov.sk

Portál SpoznajLiptov.sk je komplexný katalóg ubytovateľov z regiónu Liptova a blízkeho okolia. S nami ušetríte nie len na ubytovaní na Liptove ale rezerváciou získate zľavy, ktoré môžete využiť počas vášho pobytu.

Prečo práve SpoznajLiptov.sk?

 • Nízke ceny za ubytovanie na Liptove
 • Priame kontakty na ubytovateľov
 • Rezerváciou získavate rôzne zľavy na Liptove
 • Akcie, darčeky a súťaže o ubytovanie na Liptove
 • Neplatíte nám žiadne poplatky za sprostredkovanie ubytovania
 • Prehľad o regióne Liptov

Radi by ste pridali vaše ubytovanie
na SpoznajLiptov.sk?

Týmto rozhodnutím v nás získavate partnera, na ktorého sa môžete vždy spoľahnúť a ktorý vynaloží celé svoje úsilie pri obsadzovaní vašich voľných ubytovacích kapacít. Ako to robíme, že ste na SpoznajLiptov.sk takí spokojní?

 • Nízka konkurencia ubytovacích zariadení
 • Stovky alebo tisíce ubytovacích zariadení - U nás nie!
 • Rovnaká alebo nižšia cena registrácie ako konkurencia
 • Klienti za rezerváciu ubytovania získavajú zľavu na služby
 • Niektoré zľavy sú vytvorené exkluzívne iba pre nás
 • On-line marketing robíme s najlepšími
 • Inovácie a nové riešenia nás posúvajú neustále dopredu
Pridať ubytovanie