Offer

26.11.2014


5 tipov čo vidieť a zažiť na Liptove počas zimy.


Huráá! Na Liptove začalo konečne snežiť a mínusové teploty zapínajú snežné delá v Jasnej. Pre niekoho nepodstatná informácia ale pre lyžiara okamih, na ktorý sa tešil niekoľko mesiacov.

Lyže navoskované a nabrúsené už netrpezlivo čakajú v pivnici na moment, kedy sa po prvýkrát vyberú na svah. Budíček o 7:00, rýchle raňajky a hor sa z chaty medzi prvými na upravenú zjazdovku. Po celom dni a odlyžovaní 50 km sa pri posledných metroch v hlave vynára predstava o bazéne, saune a vyhriatej vírivke v niektorom z liptovských aquaparkov. Áno, zhruba takto vyzerá bežný deň zimnej dovolenky veľkého nadšenca lyžovania.

Ak ale patríte k tým, ktorí chcú počas zimných dní strávených na Liptove vidieť a zažiť aj niečo iné ako lyžovanie a aquapark, prinášame niekoľko tipov na voľný deň.

Stanišovská jaskyňa v Jánskej doline je jedna z mála sprístupnených jaskýň na Liptove aj počas zimných mesiacov. Dĺžka 871m, hĺbka 28m. To sú prvé údaje, ktoré vám sprievodcovia (jaskyniari) prezradia. Ďalšie informácie sa už dozviete pri samotnej prehliadke, počas ktorej si pod nohy budete svietiť čelovkami.

Stanišovská jaskyňa

 

V podzemí pod vežami prežijete aj vy príbeh života mince od jej počatia v zemských hĺbkach po jej zrod. Uvidíte ho spôsobom, ktorý ste už dávno nevideli, alebo to dokonca bude pre vás po prvý raz. Zostúpite do útrob zeme až k zlatonostnej rude. Spoznáte dotyk a spojenie ohňa, kovu a vody. Zakončením je dražba, kedy minca začína svoj nový a dlhý život.

Podzemie pod vežami

 

Predsa len ste sa rozhodli navštíviť niektorý z vodných parkov? Zaujal vás Aqua Vital Park v obci Lúčky neďaleko Ružomberka? Ak áno, nevynechajte návštevu 13 metrov vysokého vodopádu zaradeného medzi národné kultúrne pamiatky. Na atraktivite mu pridáva aj to, že sa nachádza priamo v dedine.

Vodopád Lúčky

 

Adrenalín vám späť do krvi prinavráti hra, ktorú mnoho ľudí ešte neskúšalo. Ide o laserová prestrelku v labirinte, kde na rozdiel od známeho paintballu nehrozí zašpinenie oblečenia a vznik modrín po zásahu farebnou guličkou. V Liptov Lasers sa určite zabaví celá rodina ale aj partia kamarátov.

Liptov Lasers

 

Čo je na Liptove rovnako jedinečné ako moderne vybudované lyžiarske strediská a aquaparky je veterný tunel SuperFly v Tatralandii. Len tu môžete počas zimných mesiacov zažiť voľný pád, ktorý sa dá prirovnať k skoku z lietadla alebo útesu. Do tohto 17 metrov vysokého tunela je vháňaný vietor s rýchlosťou 270km/h, ktorý vaše telo vynesie do výšok ako pierko. Zažite silu hurikánu na vlastnej koži.

Superfly Tatralandia

  Späť na všetky články

Ubytovanie na Liptove cez
SpoznajLiptov.sk

Portál SpoznajLiptov.sk je komplexný katalóg ubytovateľov z regiónu Liptova a blízkeho okolia. S nami ušetríte nie len na ubytovaní na Liptove ale rezerváciou získate zľavy, ktoré môžete využiť počas vášho pobytu.

Prečo práve SpoznajLiptov.sk?

 • Nízke ceny za ubytovanie na Liptove
 • Priame kontakty na ubytovateľov
 • Rezerváciou získavate rôzne zľavy na Liptove
 • Akcie, darčeky a súťaže o ubytovanie na Liptove
 • Neplatíte nám žiadne poplatky za sprostredkovanie ubytovania
 • Prehľad o regióne Liptov

Radi by ste pridali vaše ubytovanie
na SpoznajLiptov.sk?

Týmto rozhodnutím v nás získavate partnera, na ktorého sa môžete vždy spoľahnúť a ktorý vynaloží celé svoje úsilie pri obsadzovaní vašich voľných ubytovacích kapacít. Ako to robíme, že ste na SpoznajLiptov.sk takí spokojní?

 • Nízka konkurencia ubytovacích zariadení
 • Stovky alebo tisíce ubytovacích zariadení - U nás nie!
 • Rovnaká alebo nižšia cena registrácie ako konkurencia
 • Klienti za rezerváciu ubytovania získavajú zľavu na služby
 • Niektoré zľavy sú vytvorené exkluzívne iba pre nás
 • On-line marketing robíme s najlepšími
 • Inovácie a nové riešenia nás posúvajú neustále dopredu
Pridať ubytovanie