Offer

18.03.2015


10 zaujímavých miest na Liptove, ktoré sa oplatí s deťmi navštíviť.


Každý rodič to pozná. Vyberáte dovolenku a jediné čo vás zaujíma je spokojnosť vašich detí. Animátori, atrakcie a každodenný detský program sú prvoradé veci, ktoré v katalógu pozeráte.

Dovolenka na Liptove, alebo v inom slovenskom regióne, sa však nedá vybrať z hrubej kopy papiera, kde sa jeden hotelier predbieha pred druhým v ponuke pre deti. Samozrejme sa aj tu dá nájsť množstvo slovenských penziónov a hotelov, ktoré sa zameriavajú na detskú zábavu, ale je to vykompenzované cenou, za ktorú sa vyberiete radšej k moru. Nezostáva vám preto nič iné, ako svojim deťom takýto program vytvoriť. Predstavíme vám niekoľko zaujímavých miest, ktoré by ste počas vášho pobytu na Liptove mali navštíviť a zabaviť nie len deti ale často i seba.

Hor sa do podzemia. Nebude však reč o známych demänovských jaskyniach, ale o tej, ktorá sa nachádza v Jánskej doline. Na rozdiel od spomenutých, Stanišovskou jaskyňou Vás prevedú praví jaskyniari, od ktorých sa za 60 minút dozviete aj tie najmenšie podrobnosti. Aby toho nebolo málo, pod nohy si budete svietiť v tejto 871m dlhej a 27m hlbokej jaskyni čelovkami. Práve tie dotvárajú pocit, že spolu s deťmi vstupujete do tmavých a neprebádaných útrob zeme.

Stanišovská jaskyňa

Ďalšou zastávkou bude jediné sprístupnené banské dielo na Liptove. Vzniklo šikovnými rukami baníkov v Žiarskej doline a nesie názov Medvedia štôlňa. Tu pochopíte, aká ťažká a náročná bola práca týchto ľudí s cieľom vyťažiť čo najviac zlata. Celková dĺžka štôlne je 550m no sprístupnených je 400m. Atmosféru 30 minútovej prehliadky dotvárajú horiace olejové kahance, čelovky a kde tu nejaký permoník. Vaše deti budú na Medvediu štôlňu ešte dlho spomínať.

Medvedia štôlňa

Ani pri tretej návšteve liptovských zaujímavostí, sa nevyhnete zostupu do podzemia. Spojením ohňa, kovu a vody vznikne to, čo sa niekoľko storočí využívalo ako platidlo. Len tu sa dozviete všetky postupy ako sa z vyťaženého zlata stáva minca. Podzemie pod vežami by ste mali s deťmi určite navštíviť. Možno sa na Vás usmeje šťastie a vydražíte si nejakú peknú mincu.

Podzemie pod vežami

Vráťme sa opäť na povrch, pretože tu na nás čakajú ďalšie zaujímavé miesta, ktoré sa oplatí navštíviť. Prvým a nemenej významným z nich je Havránok. Je to miesto, kde sa vrátite do dôb 4. až 1. storočia p.n.l. a dozviete sa niečo zo života keltského obyvateľstva na Liptove. Ide vôbec o prvý slovenský archeologický park pod holým nebom, v ktorom môžete obdivovať zrekonštruované obytné stavby, pec na vypaľovanie keramiky, obetisko alebo valy s bránou.

Havránok

Ak plánujete tráviť dovolenku na Liptove 11.7.2015, určite nevynechajte návštevu Keltského dňa. Pripravovaný program vás spolu s deťmi prevedie bežným životom obyvateľa tejto osady, budete svedkami obety keltským božstvám a tiež dobývania stredovekého strážneho hrádku.

Rovnako ako Havránok, aj vodné mlyny OblazyKvačianskej doline, vznikli rukami obyčajných ľudí. Napriek tomu, že ich historicky oddeľuje niekoľko storočí, vo svojich dobách išlo o významné miesta. Oblazy, stojace na sútoku Hutianky, Borovianky a Ráztočianky sú turistami veľmi obľúbené a navštevované. Pôvodne tu boli postavené tri mlyny, niektoré písomnosti hovoria až o štyroch, no zachovali sa len dva. Pohľad na tieto skvosty vidieckej architektúry zasadené do nádhernej liptovskej prírody vás určite nadchne. Spoznať technológiu mletia múky starodávnym spôsobom bude naopak zážitkom pre vaše deti.

Vodné mlyny Oblazy

Možno ste nevedeli, že sa na Liptove nachádza jedna z najväčších drevených stavieb v strednej Európe. Ide o kostol na rozhraní obcí Svätý Kríž a Lazisko. Svojou veľkosťou ohúri nie len vás ale i tých najmenších.

Drevený kostol Svätý Kríž

Aká by to bola dovolenka s rodinou bez poriadnej zábavy?! Nejde pritom len o rozptýlenie vašich detí ale aj vás.

Na žiadnom inom mieste regiónu Liptov ju nenájdete. Atrakcia, ktorá sa hrdí prívlastkom najstrmšia na Slovensku. Letná bobová dráha nachádzajúca sa vo FUN PARK Žiarce si za svoju existenciu našla veľké množstvo priaznivcov. Dokonca ju turisti, ktorí sa každoročne vracajú na Liptov porovnávajú s ostatnými bobovými dráhami na Slovensku a jednoznačne potvrdzujú, že tá liptovská je najlepšia. Prekonajte aj vy 1000 metrovú dráhu so 16 zákrutami, 6 terénnymi skokmi rýchlosťou až 40km/h a buďte najlepší. Jazda na bobovej dráhe je zážitkom nie len pre deti ale aj dospelých.

Letná bobová dráha

Čo by ste povedali na to, keby ste sa na prírodu a vrchy Liptova pozerali so stredu najväčšej vodnej nádrže na Slovensku? Áno, reč je o Liptovskej Mare, ktorá slúži ako ochrana pred povodňami a pri jej vzniku bolo zatopených jedenásť dedín. Práve plavby po tomto liptovskom mori patria medzi obľúbené rodinné výlety. Ak ste sa práve rozhodli, že tohtoročné leto strávite na Liptove, jednoducho si rezervujte ubytovanie a na túto loď máte od nás zľavu.

Loď Mara

Na tomto mieste spojíte príjemné s užitočným a deťom vyčaríte úsmev na tvári. V Žiarskej doline, ktorá partí k najnavštevovanejším turistickým miestam na Liptove, si môžete vyskúšať 6 km dlhý zjazd na horských kolobežkách. Prekonáte prevýšenie až 404m a jazda trvá približne 30 minút.

Kolobežky Žiarska dolinaPotulky Liptovom zakončíme v Liptovskej Sielnici. Na prvý pohľad ničím výnimočná dedinka na brehu Liptovskej Mary sa môže popýšiť najväčším detským parkom v regióne. Nachádza sa v rezorte Villa Betula a nesie pomenovanie Babyland. Okrem megapreliezačky Tarantula, nafukovacieho hradu, množstve trampolín alebo detskej lanovky tu nájdu oddych aj unavení rodičia. Určite nevynechajte návštevu tohto detského kráľovstva.

Babyland

Foto: staniskovska.sk, stolna.sk, lodmara.sk, fotky.sme.sk, podvezami.sk, kolobezky.eu, villabetula.sk

  Späť na všetky články

Ubytovanie na Liptove cez
SpoznajLiptov.sk

Portál SpoznajLiptov.sk je komplexný katalóg ubytovateľov z regiónu Liptova a blízkeho okolia. S nami ušetríte nie len na ubytovaní na Liptove ale rezerváciou získate zľavy, ktoré môžete využiť počas vášho pobytu.

Prečo práve SpoznajLiptov.sk?

 • Nízke ceny za ubytovanie na Liptove
 • Priame kontakty na ubytovateľov
 • Rezerváciou získavate rôzne zľavy na Liptove
 • Akcie, darčeky a súťaže o ubytovanie na Liptove
 • Neplatíte nám žiadne poplatky za sprostredkovanie ubytovania
 • Prehľad o regióne Liptov

Radi by ste pridali vaše ubytovanie
na SpoznajLiptov.sk?

Týmto rozhodnutím v nás získavate partnera, na ktorého sa môžete vždy spoľahnúť a ktorý vynaloží celé svoje úsilie pri obsadzovaní vašich voľných ubytovacích kapacít. Ako to robíme, že ste na SpoznajLiptov.sk takí spokojní?

 • Nízka konkurencia ubytovacích zariadení
 • Stovky alebo tisíce ubytovacích zariadení - U nás nie!
 • Rovnaká alebo nižšia cena registrácie ako konkurencia
 • Klienti za rezerváciu ubytovania získavajú zľavu na služby
 • Niektoré zľavy sú vytvorené exkluzívne iba pre nás
 • On-line marketing robíme s najlepšími
 • Inovácie a nové riešenia nás posúvajú neustále dopredu
Pridať ubytovanie